Přihlásit se | Registrace | Kontakty
Deprecated: Non-static method Page::Logo() should not be called statically in /sda2/home/golf365/WWW/pocasi-regiony.php on line 75

Počasí Jamajka

Jamajka leží v tropickém podnebném pásu, s minimálními rozdíly v charakteru počasí a se stabilními teplotami pohybujícími se celoročně okolo 30°C.

Co ovlivňuje zdejší počasí to jsou srážky. Období dešťů trvá od května do listopadu. Přeháňky v tomto období zasahují především východ ostrova a oblast Blue Mountains. S vyjímkou října, který je značně deštivý, se ale jedná o krátké, rychlé srážky, po kterých se znovu vyjasní a svítí slunce.

Nejteplejšími měsíci jsou srpen a září s průměrnou teplotou okolo 32°C, nejchladnějším obdobím je únor a březen s teplotou v průměru okolo 28°C. Chladněji bývá také v horských oblastech, v Blue Mountains se celoroční teploty pohybují okolo 20°C.

Jamajka se nachází v karibské hurikánové oblasti, od června do listopadu trvá sezóna hurikánu, které nepředstavují zvýšené nebezpečí, na Jamajce se vyskytují jen vyjímečně. 

Ačkoliv je na Jamajku možno cestovat kdykoliv v roce, pro cesty za golfem je nejideálnější období od prosince do března. Teploty dosahují příjemných 28°C a srážky jsou minimální. Jedná se ale o období hlavní sezóny a tudíž je nutno počítat s větším množstvím turistů, vyššími cenami a nutností předem si rezervovat ubytování.

 

Aktuální počasí

Počasí v dalších zemíchsipka

logo a design Vlastimil Svoboda